طراحی داخلی
طراحی داخلی

طراحی داخلی

Interior Design

Interior Design

طراحی داخلی :

همین طور که از اسم طراحی داخلی  نیز پیداست، این تخصص به طراحی فضای داخلی مربوط است و مانند معماری کلی ساختمان، شامل تمام بخش های سازه ، تاسیسات، مصالح، رنگ، ترکیب بندی و.... اما در داخل فضا می باشد.

به بیانی ساده تر می توانیم معماری داخلی را طراحی اجزا و فضای ثابت داخلی و طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را چگونگی چیدمان فضاها و اجزا متغیر ان تعریف کنیم.

یک معمار داخلی ابتدا باید طراحی داخلی را به گونه ای انجام دهد که پاسخ گوی عملکرد، نیازها رفتار ها و اقلیم و .. باشد و سپس به چگونگی تعریف حس آن فضا از منظر نور، رنگ، مبلمان و ... می پردازد.

طراحی داخلی

به یاد داشته باشیم که طراحی داخلی می تواند بر روی سازه و مقطع معماری تاثیر بگذارد زیرا قبل از این که فضاها را با مبلمان متغیر فضایی پر کنیم، به تعریف فضای معماری داخلی آن فضاها می پردازیم .

 در طراحی داخلی ما تنها به دنبال چیدمان های گوناگون مبلمان متغیر، کف سازی ها و ... نیستیم، بلکه به دنبال کشف، خلق و ایجاد فضایی از طریق تعاریف مختلف فضایی و طراحی مبلمان های ثابت آن فضاها هستیم ، تا بتوانند حوزه و عملکرد یک فضا را دقیق تر تعریف کند، به دنبال نورگیر ی ها، اختلاف ارتفاع ها، جلو و عقب رفتگی ها و شکل و فرم کلی فضاها هستیم ، تا بدون مبلمان متغیر نیز بتوانیم عملکرد و شخصیت فضایی آن را تشخیص دهیم.

 دکوراسیون داخلی فراتر از یک چیدمان ساده و سریع فضا است و الگوی استفاده از آن را برای استفاده کننده تعیین می کند.و با ایجاد پتانسیل ها و محدودیت ها در مبلمان ثابت فضایی، کاربری و چگونگی استفاده از آن فضا را به ما معرفی می کند. پس از این مرحله چیدمان اجزا متغیر می تواند به ایجاد و درک حس فضا بسیار کمک کند.

طراحی داخلی

شکل پنجره ها، ارتفاع فضا، فرم مبلمان های موجود در فضا ، رنگ فضا، بافت ها و مصالح موجود در آن، میزان نورگیری و حتی محدوده ی تعریف شده ی دید که به وسیله ی پنجره ها تعیین می شود ، همه و همه می توانند در بیان ایده طراح داخلی به مخاطب تاثیر گذار باشند. فضاهای مختلف با عملکرد ها و کارکردهای مختلف می توانند هدف اصلی یک معمار در خلق اثرش باشند.

 به عنوان مثال یک طراح داخلی با استفاده از ابزارهایی مانند مبلمان، رنگ، نور و .. می تواند به یک اتاق 15 متر مربعی عملکرد دهد و آن را به یک اتاق خواب و یا دفتر کار شرکت تبدیل کند، زیرا این دو عملکرد با چیدمان متفاوت قابل انجام است.

اما اگر بخواهیم فضایی بزرگ تر و در حدود 100 متر مربع را تغییر عملکرد دهیم، مثلا آن را به سالن مطالعه کتابخانه و یا گالری نقاشی تبدیل کنیم، ضرورتا به یک معمار داخلی نیاز پیدا می کنیم چرا که عملکرد های کلان تر و خاص تر نیاز به ویژگی های نور، آکوستیک ، امنیت و.. داشته و بنابر این به طراحی بنیادی دکوراسیون داخلی و حتی تغییر کالبدی پلان آن فضا نیاز خواهیم داشت

طراحی داخلی

برای طراحی هر اتاق در نظر گرفتن سه عامل زیر بسیار مهم است:

 1.یک اتاق باید باتوجه به مورد استفاده ای که دارد آرایش شود.

2.اجزای استفاده شده در اتاق باید در فرد اشتیاق و شادابی فراهم آورد تا باعث بی حوصلگی او نشود.

3.هارمونی و توازن در اجزا و اشیای به نمایش گذاشته شده در اتاق جزو عوامل بسیار مهم محسوب می شود.

طراحی داخلی

این سه روش در عین سادگی راز طراحی هر فضایی است تخصص طراحی داخلی دارای اهمیت فوق العاده ای در روند طراحی کل ساختمان است و باید از آغاز پروژه به عنوان یک مرحله اساسی مورد توجه قرار گیرد.

برای ایجاد فضاهای مناسب منزل خود در فصل های متفاوت سال و برای برطرف کردن کسالت و یکنواختی محل می توانید با یک طراح داخلی مشورت کنید .

طراح داخلی نیازمند کار و همکاری نزدیک با کاربران نهایی، به منظور طراحی فضای متناسب با نیازهای آن هاست.بنابراین یک کار گروهی منسجم در اینجا بسیار مهم است و همکاری و هماهنگی تمامی قواعد و برنامه ها برای رسیدن به راهکارهای موفق ضروری است.

 شرکت نگین آذین پارت با کادری مجرب و آموزش دیده آماده است تا با ارایه مشاوره در خصوص طراحی داخلی خانه ـ ویلا ـ دفتر کار و... و ارایه خدمات مهندسی معماری و اجرا و نظارت پروژه شما را همراهی کند .

طراحی داخلی


دیـدن نمونـه کــارهای طراحی داخلی

دکوراسیون داخلی

طراحی سایت  و سئو توسط  9370134-0192

طراحی داخلی
دکوراسیون داخلی
دکوراسیون داخلی